Yemek Sepeti direktörlerine büyük ceza!


Yazan: Kaya Görgüner

Geçtiğimiz günlerde Yemek Sepeti, 3 aydır hizmetlerinden faydalanamayan müşterilerine ulaşabilmek için “Suç ve Ceza” adlı bir internet sitesi tasarladı. Bu internet sitesinin arayüzünde Yemeksepeti şirketinin direktörleri “Buraya geldiğine göre direktörlere ceza vermek istiyorsun.“ diyerek başlıyorlar. Daha sonra polis karakollarında olan tanıkların suçluyu bulmaları için tasarlanan bir oda gibi tasarlanmış ve o odada şirketin 6 tane en önemli isimleri şüpheli olarak duruyor. Kullanıcıların Yemek Sepeti’ni neden kullanmadıklarına dair kimi suçlayacakları konusunda 6 isimden birini seçmeleri isteniyor bu 6 isim de birbirinden önemli:

  • Pazarlama direktörü Barış Sönmez
  • COO Nedim Nahmias
  • Kullanıcı Deneyimi Direktörü Onur Bilgi
  • Satış Direktörü Korhan Ercin
  • IT Direktörü Bülent Akar
  • İnsan Kaynakları Direktörü Ceren Dereobalı

Siz müşteri olarak Yemek Sepeti’ni neden kullanmadığınız konusunda bu 6 isimden birini cezalandırabilirsiniz. Örneğin gelen üründen memnun kalmadınız ve şikâyette bulundunuz, Yemek Sepeti sizinle yeteri kadar ilgilenmedi ve siz de bu yüzden bir süredir Yemek Sepeti’ni kullanmayan bir müşterisiniz. Bu konuda kullanıcı deneyimi direktörü Onur Bilgi’yi seçebilirsiniz. 5 tane ceza verme yönteminiz var. Onur Bilgi’ye helyum gazı dolu bir balonu içine çektirtebilir ve sizden özür dilemesini sağlayabilirsiniz. Yüzüne pasta veya ketçap, mayonez, hardal sosları fırlattırabilirsiniz. Yapılan eylemin sonunda tıpkı bir suçlunun suçunu itiraf edip özür dilemesi gibi seçtiğiniz yönetici de sizden özür diliyor.

Video gösterimlerin sonunda şikâyetinizi belirtiyorsunuz ve iletişim bilgilerinizi yazıyorsunuz. Böylelikle sıra dışı tasarlanmış olan bu şikâyet arayüzüne veri kazandırmış ve bu konuda yapılması gereken çalışmalara destek kazandırmış oluyorsunuz.

İçerikle pazarlama konusunda muhteşem bir örnek olarak aldığımız interaktif video eğlence, oyun arayüzü ve geri bildirim sistemini birleştirmiş ve bunu güzel video kreatifleriyle perçinlemiş.

Hikâyenin en başından itibaren kullanıcının tarafında olan Yemek Sepeti CEO’su Nevzat Aydın ise, “3 aydır gelmiyor diye kullanıcıya trip mi atıyorsunuz?” gibi ifadelerle direktörlere zor anlar yaşatıyor. Hayli eğlenceli sahnelerin ortaya çıktığı bu ceza verme bölümü için direktörler 36 t-shirt eskitmiş.

2001 yılında kurulan sanal yemek siparişi sitesi Yemek Sepeti, bugün itibariyle 64 ilde, 13 binin üzerinde üye restoran ve günde aldığı ortalama 150 bin siparişle hizmet veriyor.

Nevzat Aydın’ın hesap sorma videosuna buradan ulaşabilirsiniz. Direktörlere ceza verilen oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin