YouTube çabalarını en üst düzeye çıkarmak için 9 ipucu
YouTube, içerik üreticiler için birincil içerik dağıtım aracınız, yeniden amaçlanan içerik için bir kanal veya kitlenizi büyütmek için bir pazarlama taktiği olarak birçok yönden iyi çalışabilir.

AIR ekibi, platformun 18 yıllık ömrünün üçte ikisinde içerik üreticimiz ve marka müşterilerimiz için YouTube ile çalıştı. Yolculuğunuzun neresinde olursanız olun size yardımcı olmak için paylaştığımız kalıpları ve söylenmemiş kuralları fark ettik. (Editörün notu: Bu fikirlerin çoğu YouTube dışında da işe yarar.)

1. Abone sayısı çok önemli değil. Görüntülenme sayısına, kazanılan güvene ve izleyici katılımına odaklanın. 3M abonesi olan bir içerik oluşturucu ayda yalnızca 1.000 ABD Doları kazanabilir ve 50.000 abonesi olan bir içerik oluşturucu birkaç kat daha fazla kazanabilir. (Fark genellikle içerik oluşturucunun içerik eğimine ve iş modeline göre ortaya çıkar.)

2. İzlenme süresi kritik bir ölçüt olmaya devam ediyor. Kitleyi elde tutmayı analiz edin ve kitleyi kanalda daha uzun süre kalmaya nasıl motive edeceğinizi düşünün. İçeriği geliştirmek, canlı yayın yapmak veya aynı konuda çalma listeleri oluşturmak seçeneklerden sadece birkaçı.

3. İçeriği geri dönüştürün. Uzun videolarınızdan en iyi performans gösteren parçalardan kısa videolar oluşturun. Para kazanma fırsatlarını artırır ve YouTube’un keşif algoritması aracılığıyla size yeni kitleler kazandırabilir. Diğer bir seçenek de, her zaman geçerli olan ilgili içeriği derleyip kanalınızda canlı yayınlar olarak başlatmaktır.

4. Analiz, yaratıcılık kadar önemlidir. Kanal ölçümlerinizi derinlemesine araştırın, güçlü yanlarını anlamak için rakiplerinizi inceleyin, trendleri analiz edin, deneyler yapın ve içeriğinizi sürekli iyileştirerek hedef kitlenize ulaşın.

5. Yeni özellikleri deneyin. Platform sürekli olarak güncellemeler sunar ve kullanıcıları bunlardan yararlanmaya teşvik eder. Bu yüzden bizi izlemeye devam edin, deney yapın ve ilgili yeni özellikleri kullanarak yeni içerik oluşturun. (YouTube’un blogu zengin kaynaklar sunar.)

6. Videolarınızın kullanım ömrünü bilin. Öyle kalacaklarına inanarak trend olan videolara takılıp kalmayın. Daima yeşil (zamansız) videolar yapabilirsiniz ve yapmalısınız. Uzun süre alakalı kalan içerik, yeni izleyiciler çeken ve tutarlı para kazanma fırsatları yaratan bir yatırımdır.

7. AdSense, YouTube tarafından dağıtılan gelirde aslan payını almaya devam ediyor. Bu nedenle, videolarınızda reklam gösterimlerini doğru ve etkili bir şekilde ayarladığınızdan emin olun. Reklamları başa, kitleyi elde tutmanın en yüksek olduğu zamanda, ortaya ve sona koyun.

8. Ek para kazanma fırsatlarını benimseyin. YouTube çok sayıda para kazanma aracı sunar. Süper özelliklere, üyeliklere ve Shorts’tan para kazanmaya çok dikkat edin. Çoğu durumda, yeni içerik oluşturmak zorunda bile kalmazsınız ve ek gelir önemli olabilir. İş ortağı içerik oluşturucularımızdan bazıları, üyelik özelliğini etkinleştirip düzgün bir şekilde yönettikten sonra kanal gelirlerini %50 artırdı.

9. Herkesi memnun edemeyeceğinizi bilin. Elbette izleyicinin güvenini kazanmak ve topluluğunuzu dinlemek önemlidir. Ancak videolarınızı izleyen izleyiciler arasındaki görüşler taban tabana zıt olabilir. Yapıcı geri bildirimleri dikkate alın ve nefret edenlerin nefret etmesine izin verin.

Link: https://www.thetilt.com/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin