YouTube Canlı alışveriş akışıYazar: Niko Pajkovic
Çeviren: Ecem Erdoğan

 

YouTube, ‘Marka Yayını’ Etkinliği Sırasında Yeni Alışveriş Özelliklerini Tanıttı.

18 Mayıs 2022 tarihinde, Youtube’un marka yayın etkinliği sırasında, video akışı devi, kullanıcıların markalardan doğrudan platform üzerinden satın almalarını kolaylaştıracak yeni özellikler geliştirdiğini duyurdu. Youtube, yeni araçlarla ilgili çok fazla ayrıntı açıklamasa da, şirketin canlı yayın etkinlikleri ve alışveriş yapılabilir reklamları içeren yeni e-ticaret odaklı çabalarıyla uyumlu olacak gibi görünüyor.

Buna ek olarak şirket, bu yeni özelliklerin reklamverenlere kitleleriyle bağlantı kurmaları için ek bir yol sağlayarak nasıl fayda sağlayacağını tartıştı. Youtube’un alay ettiği belirli bir özellik, iki içerik oluşturucunun platformda bir canlı akış alışveriş etkinliğine ev sahipliği yapmasına ve çeşitli eğlenceli ve heyecan verici işbirliği fırsatlarına izin verecek bir özellikti.

Resim Kredisi: Youtube

Trend Temaları

1. Canlı yayın alışverişi – Youtube, kullanıcıların canlı yayın etkinlikleri ve alışveriş yapılabilir reklamlar da dahil olmak üzere doğrudan platform üzerinden markalardan satın almalarını kolaylaştırmak için yeni özellikler geliştiriyor.

2. Alışverişe uygun reklamlarYoutube’un yeni alışveriş yapılabilir reklamları, reklamverenlere kitleleriyle bağlantı kurmak ve satışları artırmak için ek bir yol sağlayacaktır.

3. Ortak ev sahipliği canlı yayın alışveriş etkinlikleri – Youtube’un ortak barındırılan canlı yayın alışveriş etkinliklerinin alaylı özelliği, içerik oluşturucuların ve markaların izleyicilerini yeni ve heyecan verici yollarla meşgul etmeleri için işbirliği fırsatları yaratır.

Endüstri Etkileri

1. E-ticaret – Youtube’un özellikle canlı akışlı alışveriş ve alışveriş yapılabilir reklamlar aracılığıyla yeni e-ticaret odaklı çabaları, e-ticaret işletmelerinin erişimlerini ve satışlarını genişletmeleri için yıkıcı inovasyon fırsatları sağlar.
2. Dijital reklamcılık – Eklenen alışverişe uygun reklamlar özelliği, reklamverenlerin hedef kitleleriyle bağlantı kurmaları için yeni bir yol sağlar ve dijital reklam ajansları için yıkıcı inovasyon fırsatları yaratır.
3. Sosyal medya pazarlaması – Canlı yayın alışverişine ve ortak barındırılan etkinliklere doğru itme, sosyal medya pazarlama ajanslarının e-ticaret ve video içerik tüketiminin artan popülaritesinden yararlanmaları için yıkıcı inovasyon fırsatları yaratır.

 

Kaynakça;https://www.trendhunter.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin